KKK
Kui kaua võtab aega Abloy võtme valmistamine?

 

Tavaliselt saate meie juurest võtme ootetööna. Kui võtmete koguarv on suurem, siis peaksite natuke kauem aega varuma.

 

Kas on olemas selline Abloy võti (nn. 0 võti), mis avab kõik Abloy lukud?

 

Ei sellist võtit olemas ei ole. 

 Abloy lukkudele on võimalik koostada sarjastust ning neile saab teha objektikohase peavõtme (nt. haiglal on olemas võti, mis avab kõik konkreetse haigla uksed). Ilmselt on sellise võimaluse olemasolu tekitanud inimestes eksiarvamuse, et eksisteerib ka võti, mis avab kõik lukud.

Peavõti on siiski seotud ühe konkreetse objektiga. Te ei pea kartma, et kusagil on võti, mis avab ka Teie koduukse.

 

Kuidas hooldada Abloy südamikku?

 

Tavalises kodukasutuses peaks Abloy südamikku vähemalt kord aastas õlitama  Abloy lukuõliga , mis ei seo mustust ega tolmu. Tihedalt kasutatavaid lukke (kortermajade välisuksed jm.) tuleks õlitada tihedamalt. Südamikku ei soovitata õlitada suvalise õliga. See võib kasu asemel hoopis kahju teha. Õli ei tohiks olla nn "paks", mis hakkab õhus lenduvaid tolmuosakosi enda külge korjama. Südamiku pikaks elueaks peaks seda hoidma õlitatuna, kuid mitte mustaks õlitatuna.

 

Kui minu võtmekaart on kadunud, kas lisavõtit oleks siiski võimalik teha?

 

Jah ja ei. Kui tegu on eraldiseisva luku võtmega, siis kahjuks ei. Lisavõtmete saamiseks tuleb lukusüdamik kas vahetada või ümber kodeerida.

 

Kui tegu on sarilukustusega (nt. kortermajades- korteriomaniku võti avab nii trepikojaukse kui ka korteriukse), siis saame Teie võtmekaardi taastada. Selleks on aga vaja:

1) Teie kui korteriomaniku notariaalset lepingut, mis tõestab, et see konkreetne pind ka Teile kuulub.

2) Võtit, mille alusel esitame tehasele järelepärimise, kas konkreetne võti on ikka kindlal aadressil asuva nr.? korteri võti.

3) Kui oleme tehasest saanud vastuse, et need ühtivad, siis saame Teile väljastada uue võtmekaardi ja hakata tegema lisavõtmeid samadel alustel nagu varemgi.


Oluline: Korteri omanik peab arvestama, et tema kadunud võtmekaart võib olla valede inimeste käes, kes samuti saavad tema korterile lisavõtit teha, kuna kaardiga kaitstud võtme tegemiseks ei ole vajalik võti vaid just kaart. Selle vältimiseks soovitaksime siiski teha lukustuses sarjamuudatuse. Peate küll vahetama oma korteri võtmed, kuid võidate kindlasti hingerahus.

 

Ostsin korteri, aga ei saanud kaasa luku võtmekaarti? Kuidas saan lisavõtmeid teha?

 

Kui olete uus korteriomanik, siis saame küll Teie võtmekaardi sarilukustiku puhul taastada (Vt. eelmine punkt), kuid soovitame siiski teha lukustuses sarjamuudatuse.

Ei saa välistada, et lukustuskaart on jäänud vana omaniku kätte, kes sellisel juhul saab Teile kuuluva pinna lisavõtmeid järele teha. Samuti ei tea Te ka seda, kui palju on eelnevalt Teie korterile juba lisavõtmeid tehtud.